מיקום: האיטי Les Cayes, Torbeck, Mandarin, Ecole Pont Gaudin, Hatte –  חמישה אשכולות קהילתיים באזורים שונים במדינה.

לקוח: חיל הים האמריקאי (NAVFAC SE).

תכנון: פלגג טכנולוגיות בע"מ.

 

תוכנית NAVFAC SE

פרויקטים אלה של תכנון ובנייה, חמישה אשכולות קהילתיים, הם חלק מתוכנית הסיוע ההומניטרי של ממשלת ארה"ב להאיטי באמצעות יחידת הבינוי של  חיל הים האמריקאי פיקוד הדרום . חמשת המרכזיים בוצעו תחת שלושה חוזים נפרדים.בכל אחד מהאתרים בניין בית ספר, בניין מרכז קהילתי, מרפאה, מבנה שירותים  ובאר מים הכולל מערכת טיהור לרמה של מי שתייה. אשכולות הקהילה מספקים שירותים ומתקנים רבים הדרושים לאוכלוסייה המקומית ומתפקדים כמרכזי פינוי במקרה של סופות הוריקן או אסונות טבע אחרים.

במסגרת החוזים, בהם  פלגג זכתה כקבלן ראשי,  פלגג הייתה אחראית על התכנון האדריכלי וההנדסי של האתרים  וכן על ניהול וביצוע של הפרויקט, הכולל את הרכש והלוגיסטיקה, ובנייתם של כל המתקנים והמבנים. מהלך התכנון והביצוע נעשה תוך יישום תכניות בקרת איכות ובטיחות מקיפות, התאומות את דרישות הלקוח אשר אושרו על ידו מראש.

 

על הפרויקט

כל האתרים נמצאים בסביבה קשה ומאתגרת, חלקם היו ללא דרכי גישה, כמעט ללא מקורות זמינים של חומרים, כלים וציוד, דבר משהצריך הערכות ותוכנית עבודה מפורטות  של הרכש, ההצטיידות וניהול הפעילות השוטפת בזמן הקמת האתרים.

השטח הכולל של חמשת האתרים הוא כ- 41,000 מטרים רבועים, והשטח הבנוי כ-5,000 מ"ר.

תכולת העבודה כוללת:

  • עבודות ופיתוח אתר הכוללים כבישי גישה, שטחי חניה, ניקוז אתר, מעברי מים, גידור ושערים.
  • עבודות בטון: יסודות ורצפות המבנים, רצפות בעלות גימור של בטון מוחלק עם פיגמנט, מעברי מים, בורות רקב, וכו'. כל הבטון יוצר באתרים על ידי פלגג,  תוך ביצוע בדיקות מעבדה באופן שוטף, על פי דרושות התקנים המתאימים על מנת לאשר  שהבטון עומד בדרישות החוזה.
  • המבנים העיקריים – בתי ספר, מרכזים קהילתיים ומרפאות, נבנו בשיטת ה- pre-engineered building PEB) ), מבנים משלד פלדה, וחיפוי קירות וגגות מבודדים,אשר הגיעו לאתרים כקיט מוכנים להרכבה
  • עבודות פנים, כללו מחיצות פנים בציפוי מתכת, , תקרה אקוסטית, מאווררי תקרה, ציוד למטבחים, חדרי אמבטיה ו וציוד לכיתות לימוד.
  • אלקטרו מכאניקה: לכל מהמבנים ומתקנים  הותקנו מערכות חשמל, מזגנים ומערכת אזעקת אש, כולל לוח בקרה ראשי.
  • מערכת אספקת מים: בהיעדר מערכת מים מוסדרת להתחבר אליה, בכל אחד מהמתקנים תוכננה ובוצעה מערכת אספקת מים הכוללת  באר מים ומערכת שאיבה, מערכת טיהור, מיכלי אגירה ומערכת אספקה.
  • תשתיות: עבודות התשתית בכל האתרים כללו מערכת אספקת חשמל, הכוללת חיבור האתר לחשמל ראשי והפצת חשמל, גנרטורים לגיבוי לכל מבנה ומתקן, ומערכת איסוף והפרדת שפכים, כולל שדות ספיגה