שיטת ה Standing Seam

במשך יותר ממאתיים שנה, השתמשו באירופה במתכות רכות מסוגים שונים עבור בניית גגות וחיפוי חזיתות של מבנים. הבנייה האירופאית המסורתית, מאופיינת בעבודה ידנית מיומנת ומוקפדת.
כיום, גגות התפר העומד הפכו לפופולאריים ביותר באדריכלות מודרנית. הגמישות הגיאומטרית והמגוון הרב בהיקף ובצורות, מתמזגים אל הבניה כולה והנראות הכוללת של המבנה.

מה הם גגות התפר העומד?

גג התפר העומד הוא מערכת פונקציונלית אשר תוכננה במיוחד למדרונות נמוכים.
גגות התפר העומד הם למעשה שיטת בנייה של גגות, המבוססת על תכונות המתכות העכשוויות. בעזרתה, ניתן להפיק תוצאה אולטימטיבית ומענה הן למבנים מסורתיים והן למבנים מודרניים.
גגות התפר העומד מבטיחים התנגדות ואטימות בפני מים ורוח, ומהווים בכך פתרון איטום אמין ואיכותי.

יתרונות השיטה

1. יצירת אטימות מוחלטת של הגג
2. סיכוך על ידי לוחות שאורכם כאורך הגג, ללא חפיות.
3. הלוחות לא מחוררים
4. התקנה נסתרת, ללא ברגים חשופים
5. לוחות סיכוך שעשויים מאלומיניום, אבץ, נירוסטה ונחושת מבטיחים לגג אריכות שנים.

הייחודיות של פלגג מטליקס וביישום שיטות ה Standing Seam השונות

1. ייצור פרופילים עי ידי מכונה ייחודית: מכונת הערגול של פלגג.

מכונות התפר העומד של פלגג, , מציעות מגוון רחב של לוחות קירוי. מכונות ה MultiPro מייצרת לוחות קירוי ברוחב גליל משתנה ובמגוון סוגי חומרים שונים:

מכונת התפר העומד של פלגג מביאה את ייצור לוחות הקירוי לאתר העבודה. הדבר מספק יעילות , חיסכון בזמן והובלה , מניעת טעויות כגון: גודלם של הלוחות הרצויים ופגיעה בלוחות בזמן ההובלה בכל פרויקט של בניית גגות קלים.

111

פלגג מציעה כמה מערכות גגות קלים שונות

222

2. Riverclack
פלגג מטליקס מייצרת ברחבי הארץ גגות בהתאם לשיטה מיוחדת הנקראת Riverclack.
את השיטה פיתחה החברה האיטלקית ISCOM, והיא מבטיחה אטימות מוחלטת של הגג. השיטה ברת ביצוע בגגות בעלי שיפוע נמוך מאוד, החל מ0.5%, והלוחות עומדים בכל העומסים הנדרשים שיש למערכות סיכוך.
השיטה מבוססת על היכולת לייצר ולסכך גג בלוחות ללא חפיות, וללא ברגים חיצוניים.
בנוסף, השיטה מאופיינת ב״מחבר חכם״, שאינו תלוי בטיב עבודת ההרכבה אלא מאפשר ללוחות חופש תנועה בשל שינויי טמפרטורה.
הגג שנוצר הינו עמיד, אטום, ניתן להתהלך עליו ואיכותו נשמרת לאורך זמן.

3. Falzonal
שיטת בנייה המאפשרת גמישות ומרחב יצירתי בעיצוב הגג. ניתן לבצע בזכותה קשתות ברדיוסים שונים, כיפות, מניפות גגות גליים, גגות אליפטיים ועוד.
השיטה רווחת ושמישה בקרב אדריכלים ומעצבים בשל היותה ״שוברת כל מוסכמות״; היא מאפשרת את שבירת הקו הלינארי של גגות משופעים, ולנצל בצורה מקסימלית את חללי הגגות.
לשיטה יש חסרון והוא המיומנות הרבה שדרושה לביצוע העבודה בפועל. במידה וההתקנה לא מתבצעת כראוי, אין זה משנה אם חומרי הגלם הינם טובים או לא- הגג עצמו לא יתפקד כראוי.

4. לוחות גליים/טרפזיים ופנלים מבודדים
גגות פח המסוגלים ליצור קירוי מתמשך, באמצעות חלקי פח המולבשים אחד לתוך השני והופכים למקשה אחת. החלקים השונים מגיעים בחלקם חד קרומיים ובחלקם דו קרומיים, וביניהם נמצאים חומרי בידוד שונים כמו צמר סלעים, פוליאוריטן, פוליטסטירן ועוד. סוגי קרויים אלה מגיעים תמיד מהיצרן (אין ייצור באתר) בצורת לוחות המחופים אחד על השני בחפייה ייעודית (OVER LAPPING) ורתומים אל גג המבנה בברגים חיצוניים וגלויים עם אטם.