"החזית היא פניו של הבניין". תפיסה זו זה הופכת את חזית הבניין לכרטיס הביקור של העיצוב האדריכלי. פלגג מטליקס מתמחה בחיפויי מבנים במגוון רחב של שיטות תוך שימוש במבחר עשיר של מתכות, ויישומים המעניקים למבנה מראה יוקרתי וחדיש.

חיפויי על ידי מתכות

אין ספק כי המעצבים והאדריכלים הפועלים כיום בשוק, מבינים כי אפשרויות העיצוב בתחום חיפויי המתכת הינן רבות ומגוונות, ומאפשרות גמישות ומרחב יצירתי שחומרים אחרים אינם מאפשרים. החזית היא ה״חותמת״ של האדריכל: היא כרטיס הביקור שלו, ובשל כך הולכת וגוברת מגמה לחיפוי באמצעות מתכות.

יתרונות בחיפוי מתכתי

מעבר לפן האסתטי המרהיב, חיפוי באמצעות מתכות כמעט ואינו מצריך תחזוקה שוטפת. בנוסף, הוא מונע רטיבויות מקירות הבניין ומציע הגנה אמינה לדורות.
ישנן שיטות שונות ומגוונות לביצוע החיפוי, ופלגג מטליקס, יחד עם הלקוח והאדריכל בוחרים בשיטה ובחומר המתאימים ביותר בהתאם לצרכי המבנה.

שיטות חיפוי

1. קסטות

חיפוי בקסטות ניתן ליישום מאלומיניום (2.0 מ״מ), אלוקובונד (4.0 מ״מ), נחושת, פח צבוע אבץ ועוד.
החיפוי בקסטות נעשה בתלייה יבשה על גבי קונסטרוקציית מישנה מאלומיניום, שמשמשת תשתית למערכת תלייה ולפילוס מרחב החיפוי. השיטה מאפשרת היווצרות מרווח אוויר בין מישור החיפוי לקו הבניין, וכך נוצר מרווח טרמי משופר שחוסך באנרגיה.
באמצעות שיטה זו, צוות ההרכבה באתר זוכה לטולרנטיות וגמישות רבים.

2. פח תפר עומד, אנכי ואופקי (מיוצר באמצעות מכונת פלגג)

חיפוי יבש, שאיננו מוגבל באורך האלמנטים וניתן ליישום בקשת (רדיוס).
השיטה מבטיחה אטימות מוחלטת מפני מים, וניתן ליישמה בחומרים שונים, ביניהם: אלומיניום, פח צבוע, נחושת, אבץ וכו"

3. הדבקה/ ניטים-ברגים

היישום מתבצע על ידי הדבקת פאנל על קונסטרוקציה משנית, או על ידי חיבורו באמצעות ניטים או ברגים גלויים.
השיטה ייחודית לפאנלים מאלוקובונד, HPL ולוחות בטון המותקנים על קונסטרוקציית מישנה מאלומיניום שמשמשת תשתית לפילוס מרחב החיפוי.
לוחות האלוקובונד ניתנים לעיצוב ומותאמים להדפסות של צבעים, טקסטים ואפקטים שונים. טכנולוגית CNC מאפשרת חירור הלוחות ועיצוב צורות בתלת ממד, ובכך מאפשרת השיטה אין ספור אפשרויות יצירתיות ללקוח ולאדריכל לעצב את החיפוי לפי הפנטזיות שלהם.

4. פח צורני

פתרון זה מאופיין בעיבוד הפח בצורות שונות.
הפח הצורני ניתן להזמנה בצורת לוחות גליים או טרפזים, ובמידות שונות של גובה הגל או הטרפז.
התקנת הפח על הקונסטרוקציה מאפשרת היווצרות של מרווח אוויר, וכך נוצרת פונקציות בידוד טרמית משופרת ואידיאלית, שניתן לתרגמה לחיסכון באנרגיה במהלך השימוש השוטף בבניין.