אלומיניום solid

גגות אלומיניום בנויים מחומר קל משקל ונוח לשימוש. הדבר גורם לריבוי השימוש בו, והתפוקה רבה ואיכותית.
גגות אלומיניום הם גגות קלי משקל – אשר לרוב אינם נזקקים לחיזוק מבני נוסף, ובשל כך ההתקנה היא מהירה וזולה.

צורות השימוש בחומר

לוחות האלומיניום בדרך כלל מגיעים צבועים במגוון צבעים, וניתן להתאים אותם במובנים של עיצוב ותכנון המראה הכולל והרצוי. בנוסף, קיים מגוון של גימורים זמינים כגון ציפויי פוליאסטר או גימור של PVDF.
היתרונות העיקריים בשימוש בחיפויי קסטות אלומיניום הם: קשת הגוונים האין סופית, הטקסטורות השונות, אפשרויות העיבוד בו, ומודולציה אין סופית.

אבץ (סגסוגת טיטניום)

בנייה וחיפוי באמצעות האבץ מבטיחים הן אסתטיקה, והן עמידות של המבנה לאורך שנים.
פלגג מטליקס מציעה את האבץ כשדרוג מתכתי טבעי למתכות אחרות צבועות ומצופות הקיימות בשוק. למרות ששיטות העבודה והיישומים כמעט זהים בשימוש בכל המתכות, גג אבץ מביא אתו אמירה עיצובית חזקה והצהרת מדיניות סביבתית מרשימה, היות והוא חומר המגיע ללא ציפויים וללא צבע. בנוסף, הוא ניתן למחזור ב-100% מתכולתו.
הפטינה האפורה שהיא הצבע הסופי של האבץ, היא תוצר של תהליך טבעי שנוצר לאחר חשיפה חוזרת ונשנית למחזורי הירטבות ובייבוש.

יתרונות וצורות שימוש

האבץ “מתבגר" במקביל לבניין, ומשנה את צבעו ממתכת מבריקה ובוהקת לקשת צבעים אפורים מבהיר עד כהה(pre weathering) .
יתרון משמעותי של האבץ הוא בהיותו בעל תכונות ספיגת קרינה גבוהה ובכך מעניק הגנה מקסימלית לדיירים. בנוסף, בתהליך טבעי מפתח האבץ שכבת הגנה על עצמו, שמעניקה לו את מראהו הייחודי.
האבץ היא מתכת בעלת מבנה שיכול לספק הזדמנויות רבות לעיצוב, במגוון שלם של יישומים כגון:
תפר עומד, תפרים אנכיים, אריחים שלובים, קשקשים, רצועות חיפוי, ולוחות קרוי המעניקים ללקוח אפשרויות עיצוב אינסופיות.

שיתוף פעולה עם חברת RHEINZINK

פלגג מטליקס, בשיתוף חברת מטלקום, מייצגות בישראל את חברת RHEINZINK הגרמנית, החברה המובילה באירופה לייצור אבץ לתחום הבנייה.http://www.rheinzink.com/en/home/ .
פלגג מטליקס עושה שימוש רב בחומרים ומציעה פתרונות יצירתיים צבית היוצר של RHEINZINK לתחום הגגות הקלים ולחיפויי המתכת

RHEINZINK

נחושת

נחושת זכתה ל״הילת כבוד״ בכל הקשור לאדריכלות ועיצוב פנים, בשל סיבות רבות.
ניתן לראות שימוש בנחושת החל מקתדרלות אירופאיות וטירות עתיקות, וכלה בבתים ובנייני מגורים.
הנחושת משמשת למגוון רחב של אלמנטים אדריכליים ביניהם: גגות מרזבים, כיפות צריחים, קמרונות וחיפויי קירות. הנחושת משולבת בסגנונות בנייה חדשים, בסוגים שונים של צבעים, צורות ומרקמים.
התכונה המפורסמת ביותר של הנחושת היא המראה שלה, המשתנה מהצבע המתכתי המבריק הראשוני, לגוון שהופך לחום על גבול השחור, וסופו של דבר לירקרק הידוע בשם ״פטינה״.

יתרונות של החומר

תכונות המאפיינות את הנחושת, שהופכות אותה לשימושית ביותר מבחנה אדריכלית:
עמידותה בפני קורוזיה, יצירת מראה יוקרתי, יכולת ליצור צורות מורכבות ועוד.
במשך מאות שנים, אומנים ומעצבים מנצלים את התכונות הללו בכדי לבנות מערכות בניין אסתטיות ובעלות עמידות ארוכת טווח. ברבע המאה האחרונה, ניכר שימוש רחב בנחושת במגוון גדול יותר של מבנים.

פח מגולוון צבוע

פח מגולוון הוא פח שעבר תהליך של טבילה באמבטיית אבץ. התהליך מעניק לפח ציפוי המגן עליו מפני קורוזיה, ואינו משפיע על יתר התכונות הטבעיות שלו. הפח מתאפיין בגמישות רבה, שבזכותה מתאפשרים פעולות כיפוף ועיבוד, ובשל כך מגוון עיצובי רחב.

אלוקובונד (Aluminum composite panel)

אלוקובונד הוא חומר חדשני ורב שימושי. החומר מורכב משתי יריעות אלומיניום או פלב"מ (פלדה בלתי מחלידה), כשביניהן פוליאמיד דחוס.
זהו חומר המאופיין ברמת חוזק גבוהה ביחס למשקלו הקל, בתכונות אקוסטיות משמעותיות ועמידות בכל מזג אוויר למשך עשרות שנים. ניתן לקבלו בכל צורת גימור וצבע.

שימוש ויתרונות

אחד השימושים הבולטים באלוקובונד הוא חיפויי מבני ציבור, תעשייה, משרדים, ובתי מגורים. האלוקובונד מקנה לבניין מראה חדשני והיי-טקי, ובנוסף עמיד בפני נזקי קורוזיה למשך שנים.
חיפוי בניין באלוקובונד מאפשר ROI (החזר השקעה) גבוה ע"י חסכון בעלויות:
עלות החיפוי הכוללת את החומר וההתקנה אינה גבוהה, הבידוד מאפשר חיסכון ניכר באנרגיה בקירור/חימום הבניין, והמוצר הסופי פשוט לניקוי ותחזוקה.

HPL – high pressure laminate

HPL הינו פולימר מחומר רב שכבתי המכיל שרפים תרמוסטטים וסיבי צלולוזה המפוזרים באופן אחיד בלוח ובחתך.
יישום לוחות ה- HPL מתבצע ע"י התקנה מכנית גלויה, ובנוסף ישנה אפשרות ליישום בתלייה סמויה. שכבת הצבע החיצונית עמידה בפני קרינת UV ובכך החומר מהווה יתרון נוסף.

יתרונות של החומר

לוחות ה HPL מתאפיינים בעמידות גבוהה בפני תנאי האקלים הקשים בישראל, והינם בעלי עמידות לכימיקלים, חומרי ניקוי, סביבה קורזיבית, רטיבות ואש.

נירוסטה

הנירוסטה משתייכת למשפחת פלדות אל חלד, מה שהופך אותה לבחירה אידיאלית עבור יישומים רבים אחרים בבניין, שבו דרישות עמידות נוספות הן חיוניות.
ביישומים אדריכליים, השימוש בנירוסטה נבחר לעתים קרובות בגלל המראה האטרקטיבי שלה. חזיתות, חיפוי פנים, מעליות, דרגנועים ומעקות הם רק חלק מהשימוש האופייני שנעשה בחומר.
גגות וחיפויים עם שימוש בפלדת אל-חלד יכולים להתבצע תוך שימוש במגוון של טכניקות – משיטת הפלזונל המסורתית ועד לטכניקות תפר עומד חדישות, בכל מקרה תעניק הנירוסטה פרופיל גבוה
של פתרונות במונחים של עמידות לאורך שנים.

יתרונות של גגות וחיפויים בשימוש בפלדת אל-חלד

* תוחלת חיים מרבית –
בשל נוכחות לחות, מליחות וחומציות הקיימת באוויר מודגש הצורך בחומרים עמידים בפני קורוזיה.
* תחזוקה מינימאלית –
עלויות תחזוקה הינן גבוהות. חשוב להביא את אלה בחשבון החל משלב התכנון של בניין.
עקב התנגדותה של הנירוסטה לקורוזיה בטווח הארוך, ובנוסף גימור המשטח החלק שלה, אין עבודות חידוש ותחזוקה לאחר השימוש בה והדבר חוסך משמעותית בהוצאות תחזוקה.
* משקל נמוך –
בשל ביצועים מכאניים גבוהים של פלדת אל-חלד, העובי האופייני של החומר הוא נמוך יותר מאשר ברוב חומרי קירוי מתכתי אחרים. נתון זה מביא למשקל כולל נמוך יותר של החיפויים / קרויים ולכן המבנה קל יותר, וחסכוני יותר מבחינת הקונסטרוקציה.